Kuriozitete

E rrallë/14 anëtarët e familjes kanë të gjithë 6 gishta në të dyja duart

Për shumë prindër, lajmi se fëmija i tyre vuan nga një çrregullim mund të jetë shumë i rëndë, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur me familjen Da Silva nga Brazili. Ata janë krenarë për faktin që 14 anëtarë nga 23 të familjes së tyre, kanë lindur me një deformim të rrallë. Ata kanë 6 gishta në çdo dorë, […]

Read more ›

Metoda e pazakontë për zvogëlimin e këmbës, pse u ndalua me ligj kjo praktikë?

Lidhja e këmbëve nuk është domosdoshmërisht një modifikim modern i trupit, por është provë se njeriu ka tentuar ta ndryshojë trupin për shekuj. Lidhja e shputës së këmbës filloi në shekullin e X kur gratë e një klase të lartë do të praktikonin këtë detyrimin sepse mendonin se do t’i bënte ato më të bukura dhe tërheqëse. Gratë e varfra […]

Read more ›

Të drejtosh shpinën e kërrusur vetëm me goditje, ky doktor meriton “Nobel”

Kjo histori është e jashtëzakonshme! Djali që shihni në videon e mëposhtme quhet Mun. Ai nuk ndjente asgjë në njërën këmbë për tre muaj, nuk ishte në gjendje të ecte drejt dhe kishte dhimbje pafund, derisa u njoh me teknikën e goditjes në shpinë nga një doktor, i cili praktikisht i ndryshoi jetën. E keni parasysh kur këmba është krejtësisht […]

Read more ›

Çifti i pacipë, kryejnë marrëdhënie në mes të ditës e në sy të njerëzve

anë të shumtë çiftet “pasionantë” të cilët nuk e përmbajnë dot veten dhe kryejnë marrëdhënie seksuale në vende publike. Kështu ka vepruar edhe një çift i cili është filmuar me vetëdije teksa ishin në akt e sipër, në një park të populluar në Ilinois, shkruan The Sun. Pamjet kanë përfunduar në rrjete sociale duke ngjallur reagime negative dhe komente ofenduese.Veprimet […]

Read more ›

E tallnin për shenjën e madhe që kishte në trup, 22-vjeçarja i “lë me gisht në gojë” pas këtij veprimi

Një 22-vjeçare e cila ka lindur me një shenjë të madhe rreth zonës së barkut dhe kofshëve, ka jetuar për shumë vite duke e fshehur pasi i druhej reagimit të njerëzve që e rrethonin. Ajo ka treguar se kur njerëzit i shihnin shenjën e saj, habiteshin dhe e tallnin duke i than se diçka nuk shkonte me të dhe se […]

Read more ›

Këto të pasme fantastike s’mund të rezistoni pa i parë

Modelja e popullarizuar, Sommer Ray, ka publikuar një fotografi tejet joshëse në llogarinë e saj në Instagram. Me bikini dhe e shtrirë, ajo duket sa joshëse, aq edhe e ‘nxehtë’. Megjithatë, ajo ka një kërkesë për ndjekësit e saj. “Ajo nuk dëshiron dashuri, ajo pëlqen të duhet, dhe kjo e bënë më ndryshe”, ka shkruar ajo përbri fotografisë, duke vënë […]

Read more ›

Horoskopi ditor, e enjte 12 tetor 2017

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 12 tetor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë gjatë kësaj dite. Do rivendosni bashkëpunimin dhe gëzimi do iu pushtojë. Do jetë një nga ditët […]

Read more ›

5 krijesa misterioze që janë kapur nga kamerat, do të ju lënë pa fjalë

Planeti ynë është plot me krijesa të ndryshme të cilat mund të mos i kemi parë asnjëherë, por kur i shohim sado të habitshme që duken, nuk janë jo-normale. Por, ka raste të ndryshme kur kamerat kanë kapur krijesa misterioze dhe që në dukje janë jo-normale, transmeton lajmi.net Në Youtube, ekziston një video me pesë raste të ngjashme të cilat […]

Read more ›

Lëngu i kuq që del nga mishi nuk është gjak – ja çfarë është

Shumë njerëz janë të keqinformuar. Bifteku është një nga ushqimet më të mira në botë – nëse, sigurisht, nuk jeni vegjetarian. Nëse gatuani ose porosisni biftek, mishi do të lëshojë padyshim një lëng ngjyrë të kuqe, transmeton Gazeta Express. Shumë njerëz mund të mendojnë se ai lëng i kuq është gjak, por nuk është. Lëngu i kuq që e shihni […]

Read more ›

Humbi 60 kilogramë brenda vitit, adoleshentja nuk njihet pas ndryshimit drastik

Adoleshentja nga Queensland, Josephine Desgrand nuk njihet pasi në vetëm 12 muaj ka humbur plot 60 kilogramë. 17-vjeçarja peshonte 120 kg deri në moshën 16 vjeçe, por tani është sa gjysma e kësaj peshe pas stërvitjes dhe dietës intensive. Josephine shpreh në Instagramin e saj: Unë jam shumë krenare për transformimin tim, është bërë me përkushtim dhe vendosmëri të pastër. […]

Read more ›