Other News

Arrestohen tre shqiptarë në Gjermani si të dyshuar për sulmet në Bruksel

Disa media italiane dhe media gjermane “Focus” kanë raportuar sot se tre shtetas nga Kosova janë ndaluar në Gjermani si të dyshuar për aktet terroriste të ndodhura në Bruksel. Sipas mediave në fjalë, një polic i Policisë Kriminale në Bovari ka konfirmuar se shqiptarët dyshohet se kanë lidhje me sulmin terrorist të ndodhur në kryeqytetin e Belgjikës. Tre shqiptarët kanë […]

Read more ›

Ka menduar që ka puçrra nën lëkurë, MIRËPO AJO QË I KA DALË ATIJ DO T’JU RRËQETHË (video)

Cista epidermale është beninje e cila zakonisht shfaqet në fytyrë apo në qafë. Këtij futbollisti i është shfaqur ënjtje në shpinë, andaj ka shkuar te dermatologu për të zgjidhur këtë problem. Ai, ka menduar që ka puçërr nën lëkurë, ndërkaq në të vërtetë ishte një problem i cili kërkonte intervenim serioz kirurgjik. Cista epidermale është një e dalë beninje e […]

Read more ›

Donte të bënte shaka me të dashurën, ja çfarë ndodhë pastaj (Video)

Djali vendosi që të bënte shaka duke bërë xheloze të dashurën, por nuk e kishte menduar reagimin e saj. Në këtë video shihet çifti shtrirë pranë njëri­-tjetrit, duke biseduar. Brad Holmes, 24 vjeç, nga Southampton, i thotë Jenny Davies se do shkonte në shtëpinë e një tjetër femre për t’i rregulluar shtratin. Siç shihet edhe nga pamjet, e dashura 22­-vjeçare […]

Read more ›

Ilaçi natyral që largon gërhitjen

Gërhitja mund të jetë mjaft qesharake, por ajo gjithashtu mund të shkaktojë probleme serioze në shëndetin e njeriut. Disa njerëz gërhijnë me zë të lartë duke ua bërë të pamundur gjumin edhe partnerëve të tyre. Sipas disa studimeve rreth 75% e njerëzve që gërhasin kanë probleme me frymëmarrje dhe herë pas here në periudha të shkurtëra kohore ata ndalojnë tërësisht […]

Read more ›

Ja çfarë vetura vozisin fëmijët e Shkurte Fejzës, Shyhrete Behlulit dhe Remize Osmanit (Foto)

Falë të ardhurave nga muzika disa nga këngëtarët shqiptar kanë arritur të ndërtojnë një jetë me standarde te larta. Një shembull i tillë janë edhe këngëtaret e njohura të muzikës popullore, Shkurte Fejza , Shyhrete Behluli e Remzie Osmani, ku fëmijët e tyre e jetojnë një jetë kogja luksoze fal suksesit në muzikë të nënave të tyre të cilat sigurojnë […]

Read more ›

Rihanna i ofroi mikrofonin një djali në koncert, ja si e befasoi ai (Video)

Rihanna është mahnitur nga një surprizë e çastit, por shumë e bukur që i ka ndodhur gjatë përformancës së saj në një koncert në Cincinnati, Ohio. Ajo nisi të këndojë një nga këngët e saj dhe gjatë këndimit i afron mikrofonin një fansi që kishte në reshtin e parë. Djali ishte i gatshëm dhe menjëherë ka vazhduar pjesën tjetër të […]

Read more ›

Skandali, këngëtarët tanë të përfshirë në histori droge, kriminaliteti e prostitucioni

Jemi vetë dëshmitarë të shumë ngjarjeve të hidhura që po ndodhin kohëve të fundit me protagonistët e skenave muzikore. Gati çdo ditë dalin këngëtarë të rinj, ndërsa ata që tashmë kanë krijuar një bagazh të tyre, si duket (disa prej tyre) nuk po ecin në rrugën e duhur. Ndoshta popullariteti dhe ndjekja e trendeve botërore bëjnë që edhe ata të […]

Read more ›

Mbyti dy fëmijët e vet, burgim të përjetshëm, kosovarit Shaip B (Foto)

Gjykata ka siguruar se ai, për shkak të peshës së veçantë të veprës, nuk ka shanse të lirohet pas 15 vitesh të mbajtjes së dënimit, siç praktikohet në raste më të lehta. Kosovari 46 vjeçar Shaip B. ka çuar dy fëmijët e vet të vegjël (vajzën 4 dhe djalon 5 vjeçar) me vetëdije drejt vdekjes. Ky akt tragjik ka ndodhur […]

Read more ›

Vdes 9 vjeç pas një infeksioni të rëndë, ja çfarë zbulon familja pas 50 vitesh

Paul Trench, raporton Mirror, ndërroi jetë në vitin 1967 pas një infeksioni misterioz, mjekët nuk mundën dot që të zbulojnë se çfarë kishte vogëlushi e për rrjedhojë nuk ja dolën dot që t’i shpëtonin jetën. I vëllai i tij, Ray Trench, nuk reshti kurrë së kujtuari duke i ruajtur dhe mos i prekur ndër vite gjërat në dhomat e tyre. […]

Read more ›

Vrasësja gjakftohtë, 20 vjeçarja qëllon me armë kundërshtarin pas përplasjes midis dy grupeve (Video)

Kjo vajzë mund të konsiderohet një kriminele e vërtetë. Kamerat e sigurisë e filmuan atë duke qëlluar ndaj një të riu. Ngjarja është regjistruar në një pikë karburanti në Detroit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas policisë, incidenti ndodhi midis dy grupeve të rinj. Nga njëra prej automjeteve, doli vajza e cila nxori një pistoletë nga fundi i saj […]

Read more ›