Shëndetësi

Kjo është mënyra më e sigurt dhe më efektive për të hequr qimet e trupit përgjithmonë (nuk ka nevojë për trajtime të shtrenjta)

Gjithkush ka qime nën krahë, rreth organeve gjenitale, në këmbët e tyre e kështu me radhë. Ama kur këto qime mbulojnë tërësisht vendet më të vështira për tu arritur, çfarë duhet të bëjmë? Të shpëtojmë prej tyre, sigurisht! A ka mënyra për të hequr qafe qimet e trupit duke përdorur vetëm përbërës natyralë? Asnjë lazer, asnjë krem ​​i ashpër sepse […]

Read more ›

Ndihesha e fryrë.. Një javë më vonë zorra e trashë u pastrua falë kësaj përzierje me uthull dhe mjaltë!

Shumica e njerëzve ditët e sotme konsumojnë një dietë të pashëndetshme dhe bëjnë një jetë inaktive e cila u shkakton shumë stres. Prandaj është shumë e dobishme që të bëhet një pastrim i zorrës së trashë disa herë gjatë jetës sonë..Përbërësit: Vazhdo leximin në linkun më poshtë Vazhdim

Read more ›

Bëjeni vetë ilaçin tuaj të këmbëve për ti çliruar ato nga toksinat

Disa qese të vogla shëruese, që vendosen poshtë thembrave kanë qenë popullore në Japoni për qindra vjet. Efektet e tyre duket të jenë po aq pozitive sa akupunktura, gjë që i bën njerëzit të ndihen më energjik. Si rezultat, ata mund të përmirësojnë sistemin nervor dhe shëndetin e përgjithshëm. Siç thotë Dr. Dietrich Klinghardt i Akademisë Amerikane të terapisë nervore, […]

Read more ›

Një mama 37 vjeçare duket si 21, ja cili është sekreti i saj

Nëse doni të dukeni më e re, Botoksi dhe operacionet e tjera nuk janë tratimi i vetëm. Tani mund të përdorni disa mjekime që mund t’i përgatisni shumë thjeshtë në shtëpi që janë absolutisht të thjeshta dhe efektive për t’u përgatitur.Ky skrub natyral që do ju tregojmë sot do fshehë rrudhat tuaja dhe do heq njollat e zeza. Përbërësit: Vaj […]

Read more ›

Si t’i luftojmë sëmundjet me ushqime, këto janë sekretet që mjekët nuk na i thonë

Shprehja ne jemi çfarë hamë reflektohet çdo ditë në pamjen tonë. Nëse duam të parandalojmë sëmundje të caktuara, ka disa ushqime që duhet t’i konsumojmë më shumë se të tjerat sepse janë efektive ndaj një sëmundje të caktuar. 1.Limoni lufton mbipeshën 2.Një lugë shafran para gjumit për të luftuar artritin 3.Panxhari i kuq lufton aneminë 4.Kosi rregullon tensionin 5.Diabeti luftohet […]

Read more ›

“Më thanë ta haja për një muaj këtë ushqim, por pas një jave ndjeva diçka në zemër që më frikësoi”. Kur shkova tek doktori, ai më tha këtë…

Natyra gjithmonë na ka ofruar përbërësit e nevojshëm për të na mbajtur të shëndetshëm dhe të fortë. Tani, ndërhyrja njerëzore dhe roli i shkencës në shoqëri kanë bërë që shumica prej nesh të përdorin trajtime të ndryshme dhe barna kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e të gjitha llojeve të sëmundjeve pa e ditur se zgjidhja e vërtetë për […]

Read more ›

Superushqimi numër 1 në botë për hipertensionin, kolesterolin dhe atakun e zemrës

Nëse jeni në kërkim të një ushqimi shumë të shëndetshëm, atëherë ne kemi një sugjerim për ju. Bëhet fjalë për hurmat arabike, të konsideruara si super ushqimi numër 1 në të gjithë botën. Vetitë e tyre shëndetësore do t’ju rregullojnë shumë probleme, duke nisur që nga hipertensioni, niveli i lartë i kolesterolit në gjak dhe shumë sëmundje të tjera të […]

Read more ›

Vetëm 1 thelpi hudhër të marinuar dhe jetoni 100 vjet, ja se si ta përdorni

Ka nga ata që e adhurojnë dhe që e kanë frikë, ka nga ata që e përdorin në çdo pjatë dhe ata që e shmangin. Ky është një “ilaç” natyral shumë i rëndësishëm për mirëqenien dhe jetëgjatësinë tonë.Hudhra është një kurë është e njohur për më shumë se 5 mijë vjet. Në kohët e lashta është përdorur nga mjekësia popullore […]

Read more ›

Mësoni si ta përdorni hudhrën për infeksionet vaginale, mykun dhe erën e keqe…

Në shumë kultura, hudhra përdoret për infeksionet vaginale dhe probleme të tjera që lidhen me shëndetin e grave. Arsyeja për këtë, është se ky përbërës i shkëlqyer natyror përmban vetit më të fuqishme antibakterike dhe anti-fungale, të cilat janë plotësisht përgjegjëse për zgjidhjen e problemeve që lidhen me shëndetin vaginal. Si ta përdorni hudhrën për infeksionet vaginale dhe erën e […]

Read more ›

Kjo bimë mund të zgjasë jetën e njeriut për 10 vite

Gjethet e saj janë të ngjashme me ato të borzilokut, edhe pse bima i përket familjes së mentes dhe shija e saj është një risi për europianët. Egoma, ose Perilla Frutescens, është një bimë nga Azia juglindore, që mund të zgjasë jetën e njeriut me 10 vjet dhe që po bëhet gjithnjë e më joshëse për europianët. E konsideruar nga […]

Read more ›